Гіппеаструм Premiere (Прем'єр) 1 цибулина 24/26
Цибулини квітів: Гіппеаструм (Амариліс) Прем'єр
- стебло досягає висоти 60 см;
- велика та здорова цибулина може давати до 3-х квітконосів одночасно.
- кожне стебло зазвичай несе близько 4-х бруньок;
- квітка розкриває пелюстки та досягає діаметра до 20 см;
- суцвіття темно-червоне, бархатисте.
Гіппеаструм – багаторічна цибулинна рослина з сімейства Амариллісові родом з Південної Америки. В умовах тривалої холодної української зими гіппеаструм – одне з найулюбленіших кімнатних рослин. Ці квіти неймовірно ефектно і довго цвітуть у нас взимку і за ними зовсім не складно доглядати.
Квітки великі, оксамитові, заворожливого вишневого кольору з затемненням у горлі. Діаметр кожної квітки 16 див., на кожному квітконосі буває зазвичай 4 квітки, які можуть відкриватися одночасно або попарно. Висота квітконосу 30-40 см. З великих цибулин виростає зазвичай 2 квітконоса, які з'являються послідовно один за одним і довгий час Вас будуть радувати цілих 8 шикарних квіток з найніжнішим благородним ароматом.
Принадність гиппеаструмов ще і в тому, що після посадки цибулин, квітконоси з'являються буквально відразу і ростуть не по днях, а по годинах. Вам не потрібно рік доглядати за рослиною, щоб насолодитися цвітінням. Саме тому виростити свій гиппеаструм сподобається навіть дітям. Квітка, вирощений своїми руками стане прекрасним подарунком до будь-яких зимових свят для будь-якої жінки.
Існує закономірність між кількістю листя і квітконосів: вважається, що у гиппеаструмов новий квітконіс закладається через кожні 4 аркуша.
Гіппеаструм: умови вирощування
Гібридні сорти гиппеаструмов виведені з природних видів, що виростають в тропічних і субтропічних регіонах Південної Америки. Екологічно зона природного проживання гиппеаструмов – це степу і полустепи. Як і більшість цибулинних квітів, гіппеаструм – геофіти, тобто мають яскраво виражений період спокою, коли зелена частина рослини повністю відмирає, щоб повторити свій розквіт через деякий час після відпочинку.
В Україні гіппеаструм не можуть зимувати у відкритому грунті, тому їх вирощують в горщиках або на зиму викопують і зберігають сухі цибулини в приміщенні до наступної посадки. Продовжуючи період спокою цибулини можна приурочити цвітіння гиппеаструма до будь-якої дати.
Особливість гиппеаструма, яка відрізняє його від найближчого родича амариліса в тому, що у нього листя з'являються набагато пізніше квітконосів. Дуже часто можна побачити в магазині цибулину, у якої вже почав рости квітка – не бійтеся купувати таку цибулину, тільки посадити її доведеться швидше. Уникайте купувати цибулини, на яких видно свіжі зрізи листя і старих квітконосів – швидше за все це рослина силою відправили в стан спокою зовсім недавно. В Європі квітки гиппеаструмов продають у зрізаному вигляді для флористики, а цибулини після вигонки задешево розпродають. По-перше, в такому випадку квітки від цієї цибулини доведеться чекати в кращому випадку 9 місяців. По-друге, свіжий зріз – це ворота для гнилі і хвороби, особливо в поліетиленовій упаковці. Ідеальна цибулина гиппеаструма – тверда, більше 5 см в діаметрі, без червонуватих плям, зверху зрізи сухі, знизу багато світлих коренів по 10-15 см завдовжки.
Перед посадкою цибулини бажано акуратно очистити від сухих лусок, які легко відділяються, і витримати 15-20 хвилин у розчині засобу для боротьби з хворобами рослин – це може бути розчин марганцівки, Фундазолу, Максима. Як правило, цибулина гиппеаструма продається з корінням, ці коріння перед посадкою можна вкоротити до 12-15 див, сухі та гнилі – видалити.
Горщик для гиппеаструма повинен бути в діаметрі на 4-5 див більше діаметра цибулини і об'ємом не менше 1 л. Грунт підійде універсальний, влагоемкий, нейтральної кислотності. Якщо грунт пересох, перед посадкою його потрібно злегка зволожити.
Цибулина повинна бути заглиблена в грунт не повністю, а приблизно на 2/3. Якщо плануєте грунт зверху посипати декоративної крихтою або корою, то досить поглибити цибулину наполовину.
После посадки уплотните грунт по краям горшка и, не поливая, оставьте на неделю. В течение недели старые корни оживут, начнут отрастать новые всасывающие корешки и, скорее всего появится верхушка цветоноса. С этого времени регулярно поливайте (но не подкармливайте) свой цветок. Для цветения в луковице уже есть достаточный запас всех необходимых питательных веществ. Первую подкормку проведите комплексным удобрением, когда листья достигнут 15-20 см. С этих пор постарайтесь обеспечить растению много света, тепло, своевременный полив и подкормку. Через 6 мес. після цвітіння, коли помітите, що нові листя вже давно не з'являються, припиніть поливати рослину. Коли все листя засохнуть, зберігайте суху цибулину 40 днів у прохолодному місці.
Основні | |
---|---|
Країна виробник | Нідерланди |
Вологість повітря | Помірна |
Група рослини | Цибулинні |
Легкість вирощування | Для початківців |
Освітлення | Яскраве світло, Півтінь |
Рід рослини | Гіппеаструм |
Додаткові характеристики | |
Висота рослини | 40 см |
- Ціна: 315 ₴