Тюльпан махровий пізній Black Canyon (Блек Каньйон) 3 цибулини
Цибулини квітів: Тюльпан махровий пізній Black Canyon (Блек Каньйон)
Темно-вишневий махровий сорт. Не звертайте уваги на слово "пізній" у назві групи, до якої цей сорт відноситься. Насправді тюльпани з цієї групи цвітуть у середні та середньо-пізні для тюльпанів терміни, разом з більшістю інших (крім найраніших). Від махрових ранніх махрові пізні тюльпани відрізняються вищим стеблом і більшою кількістю пелюсток (більш набитим бутоном), а розквітають одночасно (максимум - з різницею на тиждень). Тому, спробуйте, збагачуйте тюльпаном Блек Каньйон свої букети, патіо-горщики і сад. шикарно виглядає з пізніми нарцисами, рябчиками, аліумами, дицентрами, бузком та іншими травневими квітами.
Єдине, для чого тюльпан Блек Каньйон підходить "не дуже" - це невеликі, кімнатні горщики. Через досить довге стебло 3 тюльпани в невеликому горщику виглядають погано і розвалюються. Інша річ, якщо посадити в досить великому контейнері для патіо, тераси або балкона, якщо ще й оточити групу тюльпанів Black Canyon якимись рослинами нижче.
Агротехніка тюльпанів:
Час посадки:
Оптимальний час для посадки тюльпанів визначають по температурі ґрунту – вона не повинна бути вище 12°С, ідеально – 5-9°С (при такій температурі ґрунту тюльпанам на повне вкорінення достатньо 2 тижні). Така температура ґрунту в середній смузі буває зазвичай у другій половині жовтня-листопаді.
Можна садити тюльпани практично всю зиму навіть під сніг, навіть якщо верхній шар ґрунту вже підмерз. Посаджені взимку, в більш холодний ґрунт цибулини нормально вкорінюються і у результаті цвітуть, але, можливо, на кілька днів пізніше тих, які посаджені восени. Головна умова успіху зимової посадки тюльпанів – щоб цибулини не втратили вологу. Для цього вони повинні зберігатися до посадки при температурі 2-9°С.
У контейнери цибулини можна висадити з жовтня по лютий. Крайній термін посадки для Махрових пізніх тюльпанів - березень. Для успіху при посадці в лютому-березні є 2 обов'язкових умови: цибулини зберігалися в холоді і зберегли вологу і після посадки є можливість потримати контейнер мінімум 3 тижні в холоді.
Контейнери з висадженими цибулинами зберігають у темному місці (або з світлонепроникним укриттям) при температурі не вище 9°С щонайменше 2 тижні.
Виставити контейнери в більш тепле і світле приміщення для цвітіння можна не раніше, ніж через 16 тижнів холодного періоду (мінімум 3 тижні після посадки). При осінній посадці в цей час паростки досягнуть 5-10 см.
Можна на зиму залишати великі контейнери без утеплення на вулиці – цибулини тюльпанів не замерзають навіть у повністю промерзлому ґрунті. В такому випадку тільки варто потурбуватися, щоб у контейнер не налилося з дощами занадто багато води, інакше цибулини можуть загнити, а сам контейнер може в мороз тріснути.
Сонячна експозиція:
- сонце,
- півтінь (сонце півдня),
- під листопадними деревами і чагарниками.
Підготовка ґрунту:
Тюльпани воліють легкий, помірно вологий ґрунт нейтральною або слабокислою реакції.
Не можна садити тюльпани в місцях, де скупчується і застоюється вода. ґрунт під посадку тюльпанів не можна глибоко перекопувати безпосередньо перед посадкою, тому що з осінніми дощами ґрунт поступово осідає і обриває відросло корінці тюльпанів.
Не рекомендується вносити в грунт під посадку тюльпанів органіку (гній, перегній, компост). Під багаторічну посадку можна вносити гранульоване мінеральне добриво з малим вмістом азоту (зазвичай такі добрива називають Осіннє, Квіткове, Для цибулинних тощо). Навесні з появою паростків з-під землі можна підгодувати додатково азотним добривом, якщо ґрунт бідний, піщаний. В кислий, торф'яний ґрунт потрібно додавати під перекопування розкислювач. В слабокислий ґрунт досить буде додати трохи деревного попелу.
При посадці в контейнери підійде будь-який ґрунт, який здатний утримувати вологу. Можна купити готову торф'яну суміш, а можна приготувати самостійно з садової землі, торфу, тирси і піску (або іншого розпушувача - перліту, вермикуліту). Такий ґрунт не використовують повторно, тому його склад не має значення, лише б він був здатний пропускати повітря і утримувати вологу.
Глибина посадки цибулин в залежності від ґрунту:
- піщаний, сухий ґрунт: 12-15 см,
- суглинки (чорнозем), влагоємкий, важкий ґрунт: 8-10 см.
- контейнери висотою більше 40 см: 5 см.
- контейнери заввишки менш 40 см: цибулини поглиблюють лише до половини, але зверху присипають піском або дрібним гравієм. Без обтяження з часом відросле коріння, впирається в дно горщика, випирає цибулини вгору і рослини розпадуться в різні сторони
Відстань між цибулинами:
- багаторічна посадка: 10-12 см.
- однорічна посадка (наприклад, при щорічному викопуванні або при посадці в контейнери): 1-5 см.
- Ціна: 102 ₴/упаковка