Як садити цибулинні квіти в горщиках? Все досить просто!
Відповідь на це питання буде неоднозначний – всі цибулинні квіти теоретично можна вирощувати в горщиках, але є нюанси! Що це означає? Якщо Ви – любитель, Вам потрібно лише кілька горщиків для себе коханої (коханого) і ще 1-2 горщика комусь в подарунок на 8 Березня чи День Святого Валентина – вибирайте цибулинні квіти, які в середній смузі в природі ростуть і цвітуть восени або навесні. Цибулини цих квітів надходять у продаж восени і продаються до самої весни, асортимент їх величезний. Нижче будуть перераховані такі цибулинні квіти.
Чому така рекомендація? Є багато цибулинних квітів, які у відкритому ґрунті цвітуть влітку, наприклад, прекрасні ароматні Фрезії, Туберози, Лілії, Іксії, екзотичні Тигридии і т. д., але їх ніколи не зустрінеш в магазинах в горщиках взимку або навесні. Це тому, що літні квіти, особливо ті, які родом з південних країн, хочуть багато сонця. Теоретично їх теж можна вирощувати в горщиках і змусити цвісти зимою, але для цього доведеться придбати спеціальні фіто-лампи та штучно продовжувати квітам світловий день, досвечивая за кілька годин вечорами, а в похмурі дні – цілий день з ранку до вечора. Осінні і весняні квіти наших широт пристосувалися до короткого світлового дня і їм для якісного цвітіння буде достатньо природного освітлення зимового на підвіконні. Виняток – південний красень Гиппеаструм. Він хоч і любить багато сонця, але до нас в продаж восени надходять цибулини, які видають приголомшливої краси квітка відразу після посадки і на першому етапі, здається, освітлення для цього взагалі не важливо, він розквітне навіть в самому темному кутку. Потім, після квітконоса, у Гиппеаструма будуть листя, яким буде потрібно багато сонця, але про Гиппеаструмах ми поговоримо в іншій статті. Якщо потрібен багатий, шикарний кімнатний квітка в листопаді-лютому – краще Гиппеаструма не знайти, тому ми його в наш список включаємо.
Отже, які цибулинні квіти вибрати для вирощування в горщиках?
- для цвітіння восени і на початку зими вибирайте Гіппеаструм, Колхикумы (Безвременники) і осінній крокус Зонатус – вони цвітуть відразу після посадки, холодний період їм не потрібно;
- для цвітіння з січня по травень вибирайте такі квіти:
- Тюльпани – асортимент цих квітів настільки величезний, вони бувають настільки різними і по висоті і по термінах цвітіння, є навіть декоративнолисткових, що перед купівлею, напевно, варто переглянути нашу коротку статтю Вибираємо тюльпани: класи тюльпанів і навіщо Вам це знати при цьому зверніть увагу на те, що змусити цвісти зимою можна тільки тюльпани раннього та середнього строку цвітіння . Для цвітіння в квітні-травні підійдуть будь-які тюльпани, в тому числі пізні, з таких класів як Попугайные, Бахромчаті і Лилиевидные (хоча, в цих класах теж є сорти середнього строку цвітіння). Також, зверніть увагу, що у високих тюльпанів, зазвичай і коріння довше і тому горщик знадобиться глибше. До того ж, високі тюльпани при зимовому вирощуванні зазвичай хиляться і завалюються з-за довгого і тонкого стебла, тому вони не дуже добре виглядають в горщиках. Краще вибирати низькорослі сорти і середньорослі, приблизно до 35 див.
- Гіацинти: самий легкий у вирощуванні квітка! На жаль, асортимент гіацинтів не так величезний, як у тюльпанів, але
Ємність для вирощування високих тюльпанів повинна бути досить глибокою – не нижче 17 см. у висоту. У контейнерах з достатньою кількістю і розміром дренажних отворів можна обійтися без дренажного шару грунту. Якщо Ваша посуд не має дренажних отворів або вони маленькі, обов'язково треба покласти на дно 2-5 див. керамзиту, гальки, крупного піску або іншого виду дренажу.
В якості грунту можна використовувати будь-яку суміш, у тому числі: знезаражену садову землю, універсальний покупної грунт для кімнатних рослин, чистий низинний торф, нейтралізований верховий торф або тирсу з піском. Поживність цього ґрунту не має значення, більше важливі його фізичні властивості: він повинен рихлому, помірно утримувати вологу, мати нейтральну кислотно-лужну реакцію. Перед посадкою і цибулини і грунт потрібно знезаразити розчином фунгіциду, наприклад, Фундазолом або марганцівкою. Цибулини замочіть у фунгіциді на 15-20 хв., а грунт можете полити розчином фунгіциду вже в горщику, безпосередньо перед посадкою цибулин.
Сажать луковицы можно почти вплотную друг к другу, оставляя между луковицами всего около 0,5 см. При этом луковицы располагают выпуклой стороной к стенке горшка (с этой стороны вырастает первый лист и лучше, если он будет направлен наружу). Сверху луковицы обычно не углубляют полностью, а оставляют не покрытой грунтом примерно треть или даже половину луковицы. Позже Вы можете прикрыть луковицы сверху любым декоративным грунтом, но вначале в этом нет необходимости. На какую глубину сажать? Под луковицей должно быть не менее 15 см. до дна горшка и над луковицей – не менее 5 см. Довжина коренів у тюльпанів 20-25 см., ці корені дуже сильні і, впираючись в дно горщика, вони незмінно виштовхують цибулину догори. Щоб цього не допустити, Вам доведеться після посадки притиснути чимось цибулини зверху. Можна з цією метою насипати зверху приблизно 5 див. піску. Пісок своєю вагою повинен притискати цибулини, щоб вони не випирали. Перший полив після посадки зробіть розчином азотного добрива і далі поставте горщики в темне холодне місце.
Необходимый холодный период для набора Чароит: 17 недель. Холодный период – это время, за которое при идеальных условиях отрастают идеальные корни у луковиц, чтобы дать наилучший цветок. В это время горшок с посаженными луковицами необходимо содержать при температуре от 5 до 9°C. В эти 17 недель тюльпаны отращивают корни и небольшие ростки. Периодически, примерно 1 раз в месяц, поливайте тюльпаны холодной водой. Саме ранній час внесення горщиків в тепло – 2 лют., але якщо під час холодного періоду траплялося, що температура то опускалася нижче 5°C, то піднімалася вище 9°C, холодний період варто продовжити
- Виростити з насіння петунії вдається не всім з першого разу. Наша стаття – лаконічне посібник для початківця квітникаря.
- Тюльпани – вдячні, багатоликі квіти, улюбленці флористів і ландшафтних дизайнера. Чому ж немає шикарних стильних клумб і яскравих горщиків з тюльпанами в кожному будинку? Тому що садити тюльпани красиво треба вміти! Спробуємо розібратися з цим