Барвінок
Зелений щільний «килимок» з витривалих пагонів і шкірястих листочків навесні масово прикрашається витонченими квітками, забарвлення яких залежить від виду, а все літо на рослині можна спостерігати появу нових одиночних бутонів. За легендою, барвінок дуже страждав, бо вважав себе не таким гарним, як фіалка. Тоді Флора наділила його витривалістю та життєстійкістю разом із тривалим цвітінням. У деяких народах квітку стали називати чаклунською фіалкою. Він цінується в Європі за невибагливість, красу та життєствердну силу. Вирощувати барвінок легко, а сучасні сорти здивують колірною гамою листя та квіток.
Барвінок представлений у нас видами, що стеляться, з красивим цвітінням. Не дарма його наукова назва Vinca, яка перекладається з латини як «обвивати». Культура здатна виживати в найсуворіших умовах, тому її часто асоціюють із життєвою силою. Зірвані пагони швидко укорінюються і стають самостійними рослинами. (Продовження нижче...)
Секрети вирощування барвінку:
- місце розташування - воліє рости в тіні та півтіні, хоча сонце не зашкодить цвітінню;
- ґрунт - кращим субстратом вважається родючий, пухкий з дренажем та нейтральною реакцією, але росте на будь-якій землі;
- підживлення - добре реагує на органічні та мінеральні склади, підійде перегній або компост;
- обрізка - після рясного цвітіння слід провести стрижку куща, живці ж підуть на розмноження;
- прищипування - молоді та старі пагони рекомендується прищепити для посилення кущіння;
- полив - потрібний тільки при тривалій посусі, зазвичай досить природного зволоження;
- прополки - культура не страждає від наявності поруч бур'янів, видаляють їх за бажанням;
- підготовка до зими - висока зимостійкість, але укриття лапником дозволить уникнути пошкодження молодих пагонів.
Саджанець можна висадити навесні-восени. Відстань між рослинами 20-30 см. Вони швидко укорінюються, а для надійності їх на зиму присипають сухим листям.
Квітка барвінок у ландшафтному дизайні.
Всі види барвінку використовуються в ландшафтному дизайні завдяки декоративному листю та красивому тривалому цвітінню. Рослина доречна у кам'янистих садах, під плодовими деревами, у тінистих скверах. Особливо ефектні вони у широких бордюрах.
Барвінок малий (Vinca Minor) утворює щільне однорідне покриття на ділянці, і жодна інша культура не зможе порушити цю красу. Така властивість вигідна при зміцненні голих схилів. При цьому ґрунтопокривна рослина не нашкодить сусіднім чагарникам, вона акуратно обігне їх.
Сорти з строкатим листям стануть окрасою переднього плану, вони створять фонові зарості біля підніжжя вищих культур. Vinca може стати чудовим солітером.