Лілії Орієнтальні
У орієнтальних лілій із усіх видів і сімейств найбільші квіти – воронкоподібні, яскраві. Чудово виглядають у складі квіткових композицій і букетів, мають приємний аромат і, звичайно ж, прикрашають сади! Орієнтальні лілії вирощують у контейнерах та у відкритому ґрунті, вони морозостійкі та багаторічні, тому стабільно цвітуть протягом кількох років на одному місці без пересадки.
Суцвіття розлогі, кистеподібні. Квіти спрямовані в бік або вниз, на зразок дзвіночків. Більшість сортів можуть похвалитися великими квітками, які у розпуску досягають 25-27 см у діаметрі. Сорти орієнтальних лілій із зірчастими квітками відрізняються витонченою хвилею на пелюстках зовнішнього кола. У період цвітіння випромінюють приємний, характерний для свого виду солодкуватий аромат.
Загальні характеристики орієнтальних лілій важко вивести, оскільки ця група дуже велика, і включає безліч сортів. Рожеві, білі, ніжно-кремові та навіть червоні.
Цікавою особливістю є ранній сезон цвітіння орієнтальних лілій. Він починається на 2-3 тижні раніше, ніж у класичних видів. Ранні сорти цвітуть вже на початку серпня, а пізні – на початку вересня.
Для повноцінної вегетації найкраще висаджувати лілії наприкінці весни. Цибулини до посадки готують ще з осені – зберігаючи їх під шаром зволоженого торфу за температури до +7 °C.